Урегулювання питання відшкодування пільг та субсидій на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком 0 280

Кабінет Міністрів України сьогодні, 28 грудня, прийняв рішення щодо запровадження механізму відшкодування пільг та субсидій на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено, щодо визначення співвласниками багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, форми управління багатоквартирним будинком, але не більше одного року із дня набрання чинності Законом, послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності Законом.

У пояснювальній записці до проекту нормативно-правового акта зазначено, що у такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому Мінрегіоном, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Ураховуючи зазначене, наразі повинен відбуватися перехід від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуги з управління багатоквартирними будинками.

Крім того, варто зазначити, що ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком, на відміну від тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, визначаються на договірних засадах.

Відсутність механізму відшкодування житлових субсидій на оплату послуги з управління багатоквартирним будинком зумовило прийняти рішення щодо врегулювання питань соціального захисту населення.

Водночас стаття 22 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачає, що з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об’єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об’єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.

Таким чином, прийнята постанова Уряду врегульовує питання щодо надання населенню субсидій на відшкодування витрат з оплати послуги з управління багатоквартирним будинком, що надаватиметься управителями у відповідних будинках, а також на відшкодування витрат з управління багатоквартирним будинком в будинках, де створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), житлово-будівельні (житлові) кооперативи (ЖБК).

Згідно з проектом акта передбачено механізм (алгоритм) розрахунку граничного розміру витрат з оплати послуги з управління багатоквартирним будинком (витрат з управління багатоквартирним будинком), в межах якого населенню відшкодовуватимуться субсидії.

Зокрема, відповідно до проекту Порядку визначення граничного розміру витрат з оплати послуги з управління багатоквартирним будинком (витрат з управління багатоквартирним будинком), в межах якого надаються житлові субсидії населенню, що передбачається затвердити проектом акта, граничний розмір витрат (грн/м2) визначатиметься за єдиним механізмом по всій Україні та застосовуватиметься до мешканців багатоквартирних будинків, не залежно від того забезпечуватиметься управління їхнім будинком управителем (фізичною особою – підприємцем або юридичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності) чи ОСББ/ЖБК.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора