В Держенергоефективності обговорили питання формування ринкових принципів у сфері теплопостачання 0 199

В ході експертної наради під головуванням Сергія Савчука, яка відбулася 25 березня 2016 року в Держенергоефективності, було обговорено моделі, які формують вітчизняний ринок сфери теплопостачання – це модель оптового покупця та модель відкритих мереж. Про це повідомляє управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

На початку заходу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук охарактеризував вітчизняний ринок теплопостачання, відзначивши важливість даного питання та наголосивши на потребі реформування цієї сфери.

«Ми напрацювали дві моделі, які на наш погляд можна використати у сфері теплопостачання. Обидві мають як обов’язкові, так і бажані умови, а також переваги та недоліки», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та пояснив, що обов’язкові умови для обох моделей – це зобов’язання щодо:

  • циркуляції тепла;
  • створення необхідного тиску в мережі;
  • наявність можливостей щодо забезпечення підживлення теплових мереж;
  • обов’язковий юридичний «анбандлінг» з виділенням транспортувальника в окрему неафілійовану юридичну особу.

В ході виступу Голова Агентства детально розповів про особливості кожної з моделей. Він зауважив, що вони є зрозумілі й прозорі для інвесторів, що дозволить планувати інвестиційні проекти на довгостроковій основі. «Пожвавлення конкуренції у сфері виробництва теплової енергії призведе до поступового скорочення енергоємності й ресурсоємності», – наголосив він.

Загалом в ході виступу експерти підтримали варіант створення ринку теплової енергії на базі моделі оптового (єдиного) покупця, як найбільш прийнятної для Української системи теплопостачання на сьогоднішньому етапі розвитку.

Надалі будуть окремо обговорюватися питання технічного, економічного та організаційно-юридичного характеру створення ринку теплової енергії за моделлю “оптового покупця”.

Модель оптового покупця: передбачає наявність одного оптового покупця теплової енергії, який на конкурентних засадах закуповує у теплогенеруючих підприємств теплову енергію.

Модель відкритих мереж: передбачає наявність багатьох генерацій, що відпускають теплову енергію у мережу виключно для своїх споживачів. Обмеження поставок лише тими споживачами, яким теплова енергія може надходити від такого джерела теплової енергії фізично.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора