ВР встановить мораторій на штрафи для окремих суб’єктів у сфері ЖКГ 0 237

Депутати погодились заборонити застосовувати фінансові санкції до суб’єктів у сфері ЖКГ, для яких ціни/тарифи на комунальні послуги, були встановлені нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат та відповідна різниця не була відшкодована. Про це пише “Закон і бізнес”.

Це передбачено законопроеком №2706 “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення”, який сьогодні ВР прийняла за основу.

Законопроект передбачає встановлення мораторію на стягнення із суб’єктів господарювання неустойки (штрафу, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних за невиконання чи неналежне виконання ними зобов’язань по оплаті за використаний природний газ та послуги з його транспортування або електричну енергію. 

До таких суб’єктів господарювання відносять тих, які здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії або надають населенню послуги з централізованого постачання холодної води, централізованого постачання гарячої води, водовідведення, централізоване опалення, для яких ціни/тарифи на постачання теплової енергії, централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, централізоване опалення, були встановлені органами державної влади чи місцевого самоврядування нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво та у повному обсязі не відшкодовано за рахунок субвенції з державного бюджету різницю між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами, пов’язаних із наданням пільг та житлових субсидій населенню тощо.

Підтвердження вказаних вище обставин здійснюється органами, які встановлюють ціни/тарифи на комунальні послуги та приймають рішення про узгодження обсягу заборгованості суб’єктам господарювання.

Протягом дії мораторії не лише не нараховуються відповідні штрафні санкції а також підлягають зупинення виконавчі провадження та заходи з примусового виконання рішень. Не нараховані та не застосовані за період дії мораторію санкції не застосовуються після припинення його дії.

Дія мораторію припиняється з дня фактичного отримання суб’єктом господарювання у повному обсязі відшкодування різниці між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора