Заява щодо необхідності підписання Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» 0 356

22 червня 2017 року Верховна Рада України прийняла два закони з «енергоефективного пакету», мета яких – впровадження системних змін у процесі реформування житлово-комунальної сфери.

Мова йде про закони «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», що є важливими кроками на шляху до створення умов для зменшення рівня споживання населенням теплової енергії, а також для контролю за використанням ресурсів. Варто наголосити, що прийняття цих законопроектів було однією з вимог європейських партнерів для отримання Україною 100 млн євро для функціонування Фонду енергоефективності.

Попри це, досі існує загроза того, що Президент України найближчим часом не підпише закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Адже рішення Верховної Ради про прийняття закону може бути скасоване до підписання його Президентом України.

Це пов’язано з тим, що народний депутат Ю. Левченко зареєстрував постанову Верховної Ради щодо скасувати рішення Верховної Ради України від 22.06.2017 про прийняття в цілому як закону законопроект «Про комерційний облік комунальних послуг» (реєстраційний № 4901 від 06.07.2016).

Як зазначив Ю. Левченко, рішення щодо прийняття Верховною Радою закону прийняте з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради України щодо процедури законотворчої діяльності.

Це означає, що алгоритм подальших дій Верховної Ради полягає у наступних кроках.

Зареєстрована відповідна постанова Верховної Ради має бути схвалена головним Комітетом з питань Регламенту та організації роботи та комітетами питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, а також з питань запобігання і протидії корупції.

На сьогодні жодний із згаданих комітетів не розглянув згадану постанову та не прийняв рішень щодо рекомендацій Верховній Раді стосовно голосування за закон.

Варто також зазначити, що регламентний комітет не пізніш як за 3 дні від дня одержання (закон одержано 30 червня) готує висновок щодо доцільності його прийняття чи відхилення.

Після розгляду такої постанови комітетом Верховна Рада без голосування про включення до порядку денного має розглянути його на пленарному засіданні. Обговорення питання щодо такого проекту постанови Верховної Ради проводиться за скороченою процедурою.

Імовірність підписання закону Президентом найближчим часом зводиться до нуля. Адже 14 липня 2017 року – крайній день шостої сесії, після якого народні депутати теоретично і, напевно, фактично підуть на канікули, а наступна сесія розпочнеться згідно Конституції у перший вівторок вересня.

Громадянська мережа ОПОРА занепокоєна тим, що зараз законопроект «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» перебуває у «підвішеному стані», а отже існує загроза зриву системного підходу до запровадження реформи у сфері енергоефективності в житловому фонді.

Тож Громадянська мережа ОПОРА закликає регламентний комітет якнайшвидше подати Верховній Раді пропозиції щодо закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора