Постанова уряду щодо компенсації 40% кредиту для ОСББ на енергоефективність потрібна уже “на вчора” 0 357

Постанова уряду, яка би передбачала компенсацію державою 40% суми кредиту для ОСББ на енергоефективне обладнання та матеріали – вкрай необхідна, і “не на завтра, а іще “на вчора”. Так прокоментувала Голова правління ОСББ “Лучани” Юлія Сабатюк заяву очільника Держенергоефективності Сергія Дубовика щодо того, що проект такої постанови уже розроблений Урядом і, по словам С. Дубовика, наразі перебуває “на стадії погодження із зацікавленими органами влади”. 

“Ця постанова вкрай необхідна і не на завтра (довго розкачуються , або свідомо гальмують), а ще на “вчора”. Адже при залученні кредитних коштів на встановлення ІТП, утеплення і т.д. мешканці за рахунок економії між тарифом міста і реально спожитим теплом – повертають кошти без додатково зібраних. Крім того, при впровадженні енергоощадних заходів у житлових будинках за кошти власників – економить і держава, адже тариф для населення є дотаційний, зменшуються видатки держави на пільги і субсидії. Механізм залучення коштів розроблений Мінрегіонбудом та підтриманий членами Національної ради ОСББ при Кабінеті Міністрів України ще у червні 2014 року на реальних прикладах ОСББ м. Луцька”, – зокрема зазначила Ю. Сабатюк.

Нагадаємо, по словам С. Дубовика, згідно проекту постанови Уряду, державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора