А може, все-таки, “три чверті”? 0 175

Джерело: ПроОСББ, автор: Дмитро Левицький

Мушу викрити і спростувати брехню, яку пустили по селу. Брехню про 3/4 голосів співвласників для створення ОСББ – яку подекуди винахідливі чиновники активно вкладають у вуха ініціативним групам співвласників.

Серед тих, хто не радий створенню ОСББ, з’явилася легенда про те, що відтепер для створення об’єднання необхідно прийняти відповідне рішення спершу більшістю в понад 75% голосів співвласників згідно з ч.6 ст.10 Закону України “Про особливості здійнення права власності у багатоквартирному будинку”, і лише після того скликати й проводити установчі збори ОСББ згідно зі ст.6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”. “Обгрунтовують” таку позицію тим, що доти, доки ОСББ не створено, необхідно керуватися положеннями Закону України “Про особливості здійнення права власності у багатоквартирному будинку” – а на час проведення установчих зборів ОСББ ще, звісно, не створене.

Такі міркування не мають під собою жодних правових підстав. Розглянемо по порядку.

Почнемо з того, що зазначені два закони мають різний предмет правового регулювання. Так, Закон України “Про особливості здійснення права власності” регулює “відносини, що виникають у процесі реалізації прав та виконання обов’язків власників квартир та нежитлових приміщень як співвласників багатоквартирного будинку” (ст.2). Натомість Закон України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” визначає: “порядок створення, реєстрації, реорганізації, діяльності і ліквідації об’єднань, асоціацій; відносини суб’єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об’єднанні; відносини між об’єднаннями та асоціаціями; відносини між об’єднаннями, асоціаціями і органами державної влади та органами місцевого самоврядування; відносини між об’єднаннями і господарюючими суб’єктами”.

Отже, порядок створення ОСББ регулюється Законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, і аж ніяк не Законом України “Про особливості здійснення права власності”.

Якщо цих аргументів недостатньо, розберемо питання далі. Стаття 10 Закону України “Про особливості…” встановлює порядок прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників. Управління багатоквартирним будинком ст. 1 того ж таки закону визначає як “вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов’язків співвласників, пов’язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку”.

Тобто, стаття 10 Закону України “Про особливості здійснення права власності” регулює порядок прийняття рішень щодо володіння, користування і розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку.

Що ж собою являє створення ОСББ? Згідно зі ст.1 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Отже, створення ОСББ є просто створенням юридичної особи, і аж ніяк не рішенням “щодо володіння, користування і розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку”.

Отже, вимоги про більшість у понад 75% голосів співвласників при створенні ОСББ є абсолютно надуманими та суперечать чинному законодавству. При створенні ОСББ і проведенні установчих зборів слід керуватися нормами Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, стаття 6 якого передбачає прийняття рішень на установчих зборах більшістю в 50% + 1 голос.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора