Створення ОСББ: типовий статут та голосування на установчих зборах 0 176

Створення ОСББ: типовий статут та голосування на установчих зборах

За матеріалами ПроОСББ, автор: Дмитро Левицький

Яким має бути статут новостворюваного ОСББ?

Відповідно до ст.7 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” (з урахуванням змін, внесених Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”), “статут об’єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства”.

Типовий статут, затверджений наказом Держжитлокомунгоспу № 141 від 27.08.2003р., вже не відповідає Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” з урахуванням внесених до нього змін (докладніше див. тут). При цьому нова редакція Типового статуту досі не затверджена.

Тому, якщо при створенні нового ОСББ після 1 липня затвердити статут відповідно до чинного Типового статуту, це не відповідатиме закону про ОСББ. Якщо ж після 1 липня затвердити на установчих зборах статут, який відповідатиме закону, то він не відповідатиме Типовому статуту. Звісно, закон має вищу юридичну силу порівняно з наказом Держжитлокомунгоспу. Однак на практиці можна спрогнозувати, що в обох випадках недоброзичливці новоствореного ОСББ отримують формальний привід оскаржувати зміст статуту і навіть правомірність створення самого ОСББ.

Тож я рекомендую тим, хто бажає створити ОСББ, зачекати на затвердження Мінрегіоном нового Типового статуту – і лише потім проводити установчі збори та затверджувати статут свого ОСББ. А тим часом раджу зосередитися на якісній роз’яснювальній та підготовчій роботі до проведення установчих зборів.

Як відбувається голосування на установчих зборах після 1 липня?

Порядок створення ОСББ і проведення установчих зборів визначався і визначається безпосередньо самим Законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” – статтею 6.

Для створення ОСББ, як і раніше, ініціативній групі необхідно скликати установчі збори. Для цього, як і раніше, за 14 днів до проведення установчих зборів кожному співвласнику надсилається або вручається під розписку відповідне повідомлення.

А от порядок голосування на самих установчих зборах змінено.

По-перше, відсутнє поняття кворуму: скільки співвласників прийде – стільки і голосуватимуть. Однак для прийняття рішення потрібна більшість голосів не присутніх на зборах співвласників, а взагалі всіх співвласників у багатоквартирному будинку.

По-друге, рішення приймається не двома третинами голосів присутніх, як раніше, а більшістю голосів усіх співвласників (більше половини голосів усіх співвласників).

По-третє, в разі, якщо на самих установчих зборах не набрано більшості голосів співвласників ні “за”, ні “проти” певного рішення, то обов’язковим є проведення письмового опитування.

Окремим питанням є принцип визначення кількості голосів у кожного співвласника. Нові ч.7 і ч.8 ст.6 закону про ОСББ передбачають:

1) розподіл голосів пропорційно до площі – як загальне правило,

2) розподіл голосів за принципом “один власник – один голос” – якщо одній особі належить більше 50% усіх площ у багатоквартирному будинку.

Відповідно до ч.9 ст.6 закону про ОСББ рішення приймаються більшістю в понад 50% голосів від загальної кількості голосів співвласників.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора